Duidelijketaalprijs 2010 voor best sprekende voetballer
Op 25 maart 2010 reikt sportjournalist en Studio Sportpresentator Tom Egbers de Duidelijketaalprijs 2010 namens het Taalcentrum-VU uit aan de Oranjevoetballer die het doeltreffendst spreekt. Plek van huldiging: het Museum voor Communicatie in Den Haag. Deze uitreiking is onderdeel van de Spellingspelen 2010 die het Taalcentrum-VU organiseert voor zijn opdrachtgevers. Met deze tweede editie van de Duidelijketaalprijs zetten wij met veel plezier een doelgroep in het zonnetje die normaal gesproken berucht is om zijn taalgebruik: voetballers.
Net als vorig jaar voert politicoloog André Krouwel (Vrije Universiteit) dit onderzoek uit in opdracht van het Taalcentrum-VU. Zijn onderzoeksteam heeft de Oranjeselectie voor het WK 2010 beoordeeld op spreekvaardigheid: onder andere argumentatie, gebruik van stopwoorden, accenten, intonatie en de mate waarin de spreker zich bewust toont van zijn omgeving.
In 2009 werd de Duidelijketaalprijs uitgereikt aan de politicus die zijn boodschap het best over het voetlicht wist te brengen. Alexander Pechtold kwam toen als winnaar uit de bus. Hij ontving de Duidelijketaalprijs 2009 uit handen van de Amsterdamse dominee Gremdaat en presentatrice Margreet Dolman tijdens het jubileumcongres van het Taalcentrum-VU.

