07-12-10

FD Outlook voorspelt: de wereld in 2011

Terugkijken en uitspraken doen over 2010 is niet zo moeilijk, maar wat doet 2011? Lees de economische en politieke prognoses in het decembernummer van FD Outlook, kwartaalmagazine van het Financieele Dagblad. Het Taalcentrum-VU vertaalde ook dit jaar alle artikelen vanuit het Engels naar het Nederlands.


Militaire operatie

Voor een gezaghebbende eindejaarseditie werkt het Financieele Dagblad jaarlijks samen met het Britse weekblad The Economist. Jan Fred van Wijnen, redacteur FD Outlook: ‘Het decembernummer is grotendeels gewijd aan prognoses voor een groot aantal landen en bedrijfstakken. De productie lijkt op een militaire operatie. In korte tijd moeten we een enorme hoeveelheid Engelse kopij beoordelen, laten vertalen, op maat maken en redigeren. Dat lukt alleen met een goed geolied vertaalbureau.’

Vertaalcolonne

Het Taalcentrum-VU leverde een colonne van vijf vertalers om in korte tijd zo’n veertig Engelse artikelen te lijf te gaan. Een lastige klus, maar net als de afgelopen jaren is het gelukt om ruim 45.000 woorden te vertalen én te reviseren in een tijdsbestek van nog geen drie weken.

Bent u benieuwd naar voorspellingen over management, politiek en economie in de wereld van 2011? Het decembernummer ligt vanaf deze maand in de winkel.